МУНИЦИЈА ЋЕ БИТИ СПРЕМНА ДО ЈУЛА: Немачка шаље Украјини 20 борбених возила до краја марта
НЕМАЧКА компанија за производњу борбених возила и наоружања Рајнметал саопштила је данас да очекује да ће 20 борбених возила Мардет бити спремна за слање у Украјину до краја марта, док ће муниција за ПВО системе Гепард бити спремна до јула.
Фото Танјуг/АП
Немачки министар одбране Борис Писторијус рекао је да жели да Немачка брзо прошири своје капацитете за производњу одбрамбених возила.
Акције компаније Рајнметал порасле су раније данас након разговора челника те компаније са украјинским шефом дипломатије Дмитром Кулебом о будућим испорукама тенкова.
БОНУС ВИДЕО:
ВЕЖБЕ У РАТНИМ УСЛОВИМА: Посаде руских тенкова Т-80БВМ вежбају гађање
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (2)