АМЕРИКАНЦИ ТРАЖЕ ДА СЕ РАСФОРМИРА НАТО: Антиратни протест у Вашингтону (ВИДЕО)
АНТИРАТНИ протест под називом „Rage Against The War Machine“ одржава се у Вашингтону, а организатори захтевају мир у Украјини и прекид америчког војног помагања Кијеву.
Фото: Printskrin/ Youtube/Rage Against the War Machine
Протест, који организују Либертаријанска партија и Народна партија, одржава се испред Линколновог меморијала у америчкој престоници.
- Демократе и републиканци су наоружали Украјину са десетинама милијарди долара у оружју и војној помоћи. Рат је убио на десетине хиљада људи, раселио милионе и гура нас ка нуклеарном трећем светском рату. Зауставите финансирање рата - наводи се у прогласу организатора.
Они у захтевима додају да су САД „подстакле рат у Украјини пучем против демократски изабране власти 2014. године и саботирале мировни споразум између Русије и Украјине у марту 2022.“
Како додају, сукоб у Украјини „убрзао је инфлацију и цене хране, горива и енергената.
- Сједињене Америчке Државе дигле су у ваздух руске гасоводе ка Европи, којој су одузели енергију и деиндустријализовали је - наводе организатори.
Они позивају и на расформирање НАТО пакта, јер је „његово ширење ка границама Русије испровоцирало рат у Украјини“, као и на ослобађање Џулијана Асанжа.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ - Погледајте како изгледа подземна база иранског ратног ваздухопловства
Препоручујемо
ДА СЛАВИНЕ УВЕК БЛИСТАЈУ: Помоћу овог трика КАМЕНАЦ се више неће скупљати (ВИДЕО)
19. 02. 2023. у 15:22
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ЈЕСТЕ, ШЕСТ ГОДИНА СМО ГЛУМИЛИ ПАР" Рада о вези са Миланом, ставила тачку на спекулаије: "Поповић нас је натерао..."
"МЕНЕ је то тада сметало, нисам се сналазила..."
07. 07. 2026. у 09:36
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)