МОГУ ЛИ СЕ ОПЕТ ОДРЖАТИ ПРЕГОВОРИ У МИНСКУ? Белорусија има предлог
БЕЛОРУСИЈА је спремна опет да пружи платформу за преговоре о решењу кризе у Украјини, изјавио је белоруски министар спољних послова Сергеј Алејник после разговора у Минску са министром спољних послова Мађарске Петером Сијартом.
ФОТО: Принтскрин
-Мађарска је 2022. понудила своју територију за преговоре о мирном решењу кризе. Белорусија даје такву могућност од 2014. године. Прошле године су одржане три рунде преговора на белоруском тлу, рекао је Алејник.
-С тим у вези, желим да потврдим да смо спремни да наставимо са овом праксом. Минск је био, остао и биће отворен за свет, додао је министар.
Министри спољних послова Белорусије и Мађарске истакли су да не подржавају пумпање Украјине оружјем и да се залажу за мирно решење.
У фебруару и почетком марта 2022, Белорусија је била домаћин три рунде преговора између руске и украјинске делегације.
sputnikportal.rs
БОНУС ВИДЕО - ТЕНКОВСКИ МАНЕВРИ У ЛЕЊИНГРАДСКОМ РЕГИОНУ:Посаде у руским тенковима Т-90М вежбају гађање у покрету
Препоручујемо
АМЕРИЧКИ ИНСТИТУТ ЗА ПРОУЧАВАЊЕ РАТА: Русија преувеличава напредовање војске у Уркајини
13. 02. 2023. у 17:26
БИВШИ АМЕРИЧКИ ОБАВЕШТАЈАЦ: Русија ће из сукоба изаћи јача него икад (ВИДЕО)
13. 02. 2023. у 00:49 >> 02:14
ОД БЕОГРАДА ДО МОРА ЗА САМО ЧЕТИРИ САТА: Овако ће изгледати нови ауто-пут до Црне Горе (ВИДЕО)
САОБРАЋАЈНИЦА је пројектована са по две траке и једном зауставном траком у сваком смеру, уз предвиђену брзину од 100 до 120 километара на час.
10. 02. 2026. у 09:21
ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је да је 1999. године, током свог првог премијерског мандата, док су трајали сукоби у АП Косову и Метохији и НАТО агресија, добио позив од тадашњег америчког председника Била Клинтона да Мађарска отвори други фронт и нападне Србију или "бар да пуца из Мађарске преко Војводине све до Београда", али да је одбио такав позив, пренео је данас Телеx.
09. 02. 2026. у 11:13
ЈК ПРИЗНАЛА: "Са њим сам изгубила невиност - први пут са Немањом био је грозан, ужасан"
"ИМАЛА сам 18 година. Било је грозно искуство. Помислила сам: "Како некоме ово може да се догоди?" Било је ужасно."
10. 02. 2026. у 07:32
Коментари (0)