НОВО НАРЕЂЕЊЕ ПУТИНА: Желео бих да скренем пажњу колегама...

РУСКИ председник Владимир Путин поставио је задатак да се елиминише могућност гранатирања пограничних територија Руске Федерације и да се тамо обнове порушене куће и инфраструктуру.

НОВО НАРЕЂЕЊЕ ПУТИНА: Желео бих да скренем пажњу колегама...

Foto: Tanjug

- Наравно, приоритетни задатак је елиминисање саме могућности гранатирања. Али то је посао војног ресора - рекао је Путин на састанку, посвећеном питању обнове стамбене инфраструктуре у пограничним областима Руске Федерације и регионима, који су настрадали у сукобима.

Он је напоменуо да су се „многи људи нашли у тешкој ситуацији, изгубили домове, били принуђени да се преселе код рођака или у привремена места становања, суочили су се са прекидима у снабдевању водом, грејањем и струјом“.

- Желео бих да скренем пажњу колегама у Влади и на терену: проблеми за грађане су веома акутни. Неопходно је санирати или надокнадити губитак кућа, станова, друге имовине, вратити у нормалан рад енергетске објекте, постројења за снабдевање грејањем и водом, и тако даље - истакао је Путин.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: ПОПРАВКА КРИМСКОГ МОСТА БЛИЖИ СЕ КРАЈУ: Снимци спајања трећег оштећеног дела

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РУСКА ВОЈСКА ЗАТВАРА ОБРУЧ ОКО КРАСНОГ ЛИМАНА: Украјинцима остала само два-три канала снабдевања

РУСКА ВОЈСКА ЗАТВАРА ОБРУЧ ОКО КРАСНОГ ЛИМАНА: Украјинцима остала само два-три канала снабдевања

РУСКИ оператери беспилотних летелица уништавају преостале канале снабдевања Оружаних снага Украјине у Красном Лиману, изјавио је командир посаде извиђачког дрона 25. комбиноване армије групе трупа „Запад“, познат под кодним именом „Морјак“.

15. 07. 2026. у 16:04

Коментари (0)

Delta Real Estate лидер зелене градње у Србији