ОДГОВОР НА ПРОВОКАЦИЈЕ СА ЗАПАДА: Русија најављује нову војну алијансу
ЗАПАД је спреман неодређено дуго да покушава да уништи Русију, а у свету би могла да настане нова војна алијанса, изјавио је заменик председника Савета безбедности Русије Дмитриј Медведев.
Фото: Профимедиа/Mikhail Tereshchenko/илустрација
- Састанак у Рамштајну и испорука тешких видова наоружања Кијеву не остављају сумње да ће наши непријатељи неодређено дуго покушавати да нас збришу, а још боље – да нас униште. И оружја имају довољно. Ако је потребно, почеће да производе ново - написао је Медведев на Телеграм каналу.
Медведев је, међутим, рекао да не треба гајити илузије о томе и нагласио да Западу неће бити лако да испуни своје намере.
- У случају дугог сукоба у неком тренутку ће настати нова војна алијанса земаља којих су се домогли Американци и њихови савезници. Тако се увек догађало у историји човечанства и током дуготрајних ратова. И тада ће САД коначно одбацити старицу Европу и преостале несрећне Украјинце, а свет ће поново доћи у равнотежу. Ако, наравно, не буде прекасно - сматра Медведев.
У америчкој војној бази Рамштајн у Немачкој 20. јануара је одржан састанак министара одбране педесетак земаља, на којем је разматрана даља помоћ Кијеву. Након сусрета министар одбране Немачке Борис Писторијус је изјавио да још није донета одлука о слању тенкова Украјини.
(Спутњик)
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ: Бивши амерички пуковник о крају сукоба - Један позив мења све, Зеленски ће морати да се повинује
22. 01. 2023. у 06:45 >> 00:53
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (2)