КИНА ПОДРЖАВА ПОСЕТУ БЛИНКЕНА: Пекинг се нада да ће став Америке бити дијалог, а не сукоб
КИНА поздравља посету америчког државног секретара Ентонија Блинкена тој земљи, рекао је данас портпарол кинеског Министарства спољних послова Ванг Венбин.
Ентони Блинкен / Архива
- Кина поздравља долазак Блинкена. Кина и САД тренутно раде на одређеним договорима око посете - рекао је Венбин, коментаришући објаве у америчким медијима о Блинкеновој посети Кини 5. фебруара.
Према његовим речима, Пекинг се нада да ће Америка усвојити исправан став према Кини и да ће се пре одлучити за дијалог него за сукоб.
Амерички портал "Политико" писао је да ће се Блинкен у Пекингу срести са шефом кинеске дипломатије Кин Гангом 5. и 6. фебруара.
БОНУС ВИДЕО: НАПРАВИО СЕБИ МЕРЦЕДЕС: Тинејџер из Нигерије ужива у својој креацији
Препоручујемо
МЕДИЈИ - БЛИНКЕН ШАЉЕ ПОРУКЕ ЛАВРОВУ ПРЕКО ИЗРАЕЛСКОГ МИНИСТРА: Кулеба бојкутује Коена
03. 01. 2023. у 16:27
БЛИНКЕН СЕ САСТАО СА НОВИМ ШЕФОМ ДИПЛОМАТИЈЕ КИНЕ: Ево шта је била главна тема разговора
01. 01. 2023. у 20:41
ШТА СЕ ОВО ДЕШАВА У БРИСЕЛУ? ЕУ убеђује Белгију да прихвати план који би разбеснео Русију, воде се разговори ван главне сале самита
ЕВРОПСКА комисија и Белгија тренутно воде интензивне разговоре ван главне сале самита како би усагласиле најосетљивије делове плана Европске уније за коришћење 210 милијарди евра замрзнуте руске имовине у корист Украјине, рекло је за Политико пет дипломата и званичника ЕУ упознатих са током преговора.
18. 12. 2025. у 16:38
"СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД" Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!
ИСПОСТАВИЛО се да на Западу нема никакве цивилизације, већ само континуирана деградација, изјавио је председник Русије Владимир Путин на проширеном колегијуму Министарства одбране Русије.
17. 12. 2025. у 13:13
ВИДИТЕ СНИМАК - ШУТИРАЈУ ГА: Вујадин Савић нападнут у Београду - усред тржног центра (ВИДЕО)
БИВШИ фудбалер Црвене звезде наводно је нападнут у једном тржном центру у Београду.
18. 12. 2025. у 22:08
Коментари (0)