ТРИ НОВА ДРОНА: Рогозин – Правимо нове велике ударне беспилотне летелице

НАУЧНО-технички центар "Царски вукови" прави три нове велике ударне беспилотне летелице, написао је на свом телеграм-каналу Дмитриј Рогозин, начелник центра и групе војних саветника.

ТРИ НОВА ДРОНА: Рогозин – Правимо нове велике ударне беспилотне летелице

Фото: Министарство одбране Руске Федерације

-Ми сами радимо на три велике ударне беспилотне летелице уз помоћ авио-инжењера и ИТ стручњака, а подржавамо и рад девет напредних приватних компанија, специјализованих за дронове. Неки од њихових радова смо већ тестирали у зони специјалне војне операције, већина тек треба да покаже борцима своје производе и добије коментаре, који ће свакако бити узети у обзир, узимајући у обзир специфичности овог рата и високотехнолошких непријатеља из земаља НАТО-а, рекао је Рогозин.

Он је саопштио и да се прави мини-извиђачки дрон „Матрјошка“. Он ће носити дронове, и имати домет до 100 километара.

Рогозин је обећао да ће на сваки могући начин подржати приватне руске компаније које се баве стварањем високотехнолошких и перспективних производа.

-Желео бих да потврдим да, хвала Богу, имамо много таквих ентузијастичних програмера који ће ускоро задати много невоља непријатељу. А наш центар Царски вукови ће им помоћи свим силама, резимирао је он.

sputnikportal.rs

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.

14. 07. 2026. у 19:45

Коментари (1)

Delta Real Estate лидер зелене градње у Србији