ПОЉАЦИ ФОРМИРАЈУ ЈЕДИНИЦЕ ЗА ИСТОК: Користиће америчке тенкове "абрамс" и беспилотне извиђачке системе
ПОЉСКА ствара нову пешадијску дивизију на истоку земље, рекао је новинарима заменик премијера и министар националне одбране Пољске Мариуш Блашчак.
Фото: Јутјуб/AiirSource Military/Википедија
- Организујемо нове војне јединице. Између 16. механизоване дивизије, која делује првенствено у Варминско-мазурском војводству и 18. механизоване дивизије, која делује углавном у Мазовјечком и Лубељском војводству, појавиће се 1. дивизија пешадијске легија дивизије, која ће првенствено деловати на територији Подласког војводства - рекао је Блашчак.
Он је прецизирао да ће нову дивизију чинити четири бригаде. "Ово је пета тактичка формација Војске Пољске. Биће организована на исти начин као што се тренутно формира 18. механизована дивизија - четири бригаде по четири батаљона по бригади", рекао је министар.
Према његовим речима, нова дивизија ће бити наоружана америчким тенковима "абрамс" и јужнокорејским К-2. У саставу ће бити и артиљеријска бригада наоружана самоходним хаубицама „краб“ пољске производње и јужнокорејским К-9. Осим тога, бригада ће бити наоружана беспилотним извиђачким системима - пренела је РИА.
БОНУС ВИДЕО: РУСКИ ТЕНКОВИ У МАРИНИКИ - Снимци Народне милиције ДНР
Препоручујемо
ШЕРОН СТОУН ПРИЗНАЛА: Било ми је НЕПРИЈАТНО поред Дагласа на снимању "Ниских страсти"
08. 01. 2023. у 16:06
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)