АЛБАНСКИ ЏИХАДИСТА ИМАО ПОМАГАЧЕ? Фејзулај масакрирао људе по Бечу, његова мајка сада проговорила

Новости онлине

05. 01. 2023. у 09:14

МАЈКА Кујтима Фејзулаја, који је 2. новембра 2020. године у центру Беча извршио терористички напад, сматра да је њен син сигурно имао помагаче.

АЛБАНСКИ ЏИХАДИСТА ИМАО ПОМАГАЧЕ? Фејзулај масакрирао људе по Бечу, његова мајка сада проговорила

Фото: Твитер

Фејзулај је, у ноћи пре две године, пуцајући на све који су се кретали, убио четири лица и ранио више од 20 особа.

Мајка аустријског држављанина албанске националности пореклом из Северне Македоније, којег је полиција убила, пред судом истиче да је он сигурно имао помагаче.

Она је, на суђењу шесторици осумњичених за саучесништво у терористичком нападу, препознала двојицу, за које је казала да су били пријатељи њеног сина.

Казала је да је њен син био под лошим утицајем тих пријатеља.

Тврди да није приметила радикализацију свог сина, иако су се на верске теме свађали, па их је избегавала.

Иначе, Фејзулај је почетком 2020. због покушаја да оде у џихад био осуђен на затворску казну, али је због доброг понашања и оцене да се дерадикализовао превремено пуштен на слободу.

Кујтим је своје родитеље сматрао неверницима и тражио је од мајке да носи мараму.

Мајка је рекла да је преко медија сазнала за дело које је извршио њен син.

(Косово Онлине)

БОНУС ВИДЕО: СНИМЦИ ДЕЈСТВА "ГРАДА" - Дејства руских пројектила у зони одбране ваздушног простора

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (1)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ИДЕ У ЗАГРЕБ! Жреб је тако одлучио, следи историјско гостовање црвено-белих