ЕРДОГАН НЕ ОДУСТАЈЕ ОД СВОЈИХ НАМЕРА: Анкара и даље жели посредовати између Русије и Украјине
ТУРСКИ председник Реџеп Тајип Ердоган поново ће данас у телефонском разговору са руским лидером Владимиром Путином понудити да Анкара посредује у сукобу у Украјини, изјавили су дипломатски извори.
фото: Танјуг/AP Photo/Burhan Ozbilici, File
Портпарол турског председника Ибрахим Калин најавио је раније да ће Ердоган данас телефоном разговарати са Путином и украјинским лидером Владимиром Зеленским.
- Председник Ердоган намерава да настави са напорима за наставак преговарачког процеса како би се остварио договор о прекиду ватре у Украјини - рекао је један од извора.
Исти извор истиче да Ердоган намерава да искористи способност разговора са обе стране и понуди да буде посредник и да данашњи телефонски разговор неће бити изузетак.
Према речима извора, Ердоган ће са Путином разговарати и о пројекту гасног терминала.
Путин и Ердоган су средином октобра дали инструкције релевантним енергетским властима у обе земље да до детаља размотре могућност стварања гасног центра у Турској.
БОНУС ВИДЕО: РУСКИ ТЕНКОВИ У МАРИНИКИ: Снимци Народне милиције ДНР
Препоручујемо
ДВЕ НАТО ЧЛАНИЦЕ БИ МОГЛЕ ДА ЗАРАТЕ: Нова претња војним сукобом - Не ширите се!
29. 12. 2022. у 19:28
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)