НАКОН ОБАРАЊА УКРАЈИНСКОГ ПРОЈЕКТИЛА: Белорусија захтева детаљну истрагу
БЕЛОРУСИЈА је позвала украјинског амбасадора на разговор након што је оборен украјински пројектил изнад белоруске територије, саопштило је данас министарство спољних послова Белорусије.
Фото: АП
- Захтевамо од Украјине да спроведе детаљну истрагу о свим околностима ракетног лансирања, да се одговорни изведу пред правду и да се предузму адекватне мере да се спрече овакви инциденти. Ово је могло да доведе до катастрофалних последица за све - рекао је портпарол министарства Анатолиј Глаз, пренео је Ројтес.
Нешто раније, белоруско министарство одбране саопштило је да је њен противваздушни систем оборио пројектил украјинског С-300.
БОНУС ВИДЕО: ВОЈНЕ ВЕЖБЕ У БЕЛОРУСИЈИ: Заједнички маневри руских и белоруских снага
Препоручујемо
О ЧЕМУ СУ РАЗГОВАРАЛИ ШОЈГУ И КРЕЊИН? Руски министар одбране посетио Минск са Путином
19. 12. 2022. у 20:13
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.
28. 01. 2026. у 07:48
ВОЈСКА НА УЛИЦАМА ПЕКИНГА Кина у фази унутрашњег обрачуна: Хапшења у врху армије за издају у корист САД (ВИДЕО)
КИНА се суочава са једним од најтежих тренутака унутрашње политичко-безбедносне нестабилности у последњој деценији.
28. 01. 2026. у 07:00
ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)
КАТАСТРОФАЛНО невреме које је погодило југ Италије изазвало је незапамћену штету, а најкритичније је на Сицилији, где се у граду Нишемију урушио чак четири километра дуг део литице. Због клизишта је више од хиљаду људи хитно евакуисано, јер је клизиште буквално однело земљу испод кућа.
27. 01. 2026. у 11:26
Коментари (0)