ЗЕЛЕНСКИ УСКОРО У БРИСЕЛУ: Фон дер Лајен најавила самит са украјинским председником
ПОТПАРОЛ Савета ЕУ је данас потврдио да ће 3. фебруара следеће године бити одржан самит између ЕУ и Украјине, на којем ће присуствовати украјински председник Владимир Зеленски, председник ЕУ Шарл Мишел и председница Европске комисије Урсула фон дер Лајен.
Фото АП
Могу да потврдим да ће се самит ЕУ-Украјина одржати 3. фебруара и постоји отворен позив председнику Зеленском да посети Брисел, рекао је Баренд Лејтс, портпарол Шарла Мишела.
Навео је да самит неће бити између 27 ЕУ лидера, него са председником Савета ЕУ и председницом Европске комисије.
Још није познато да ли ће се самит бити одржан у Бриселу или некој другој престоници Уније.
Званичници су рекли да ће тема самита вероватно бити како ЕУ може наставити да подржава Украјину у рату против Русије.
Украјински председник је досада често био гост самита лидера ЕУ, али увек преко видео линка. После његовог путовања у Вашингтон, ЕУ очекује да ће Зеленски одговорити на европски позив да допутује у ЕУ.
Препоручујемо
Родила ДЕВЕТОРО деце, а онда је предвидела да ће једно умрети раније: Оставила је опроштајно писмо
21. 12. 2022. у 16:14 >> 16:14
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ЈЕСТЕ, ШЕСТ ГОДИНА СМО ГЛУМИЛИ ПАР" Рада о вези са Миланом, ставила тачку на спекулаије: "Поповић нас је натерао..."
"МЕНЕ је то тада сметало, нисам се сналазила..."
07. 07. 2026. у 09:36
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (2)