РУСКИ И КИНЕСКИ РАЗАРАЧИ У ЗАЈЕДНИЧКОЈ АКЦИЈИ: "Гужва" у Источном кинеском мору, Москва открила шта је главни циљ
РУСИЈА и Кина ће од 21. до 27. децембра одржати заједничке поморске маневре "Поморска интеракција - 2022“ у Источном кинеском мору, уз ракетно и артиљеријско гађање, саопштило је данас Министарство одбране Русије.
Фото: Профимедиа/Илустрација
- Главни циљ вежбе је јачање поморске сарадње између Руске Федерације и Народне Републике Кине, одржавање мира и стабилности у Азијско-пацифичком региону - наводи се у саопштењу.
Планирано је заједничко ракетно и артиљеријско гађање, као и развој заједничких противподморничких дејстава уз практичну употребу наоружања, преноси агенција Интерфакс.
Поред поморске компоненте, у вежбу ће бити укључени и авиони и хеликоптери морнаричке авијације Пацифичке флоте и кинеске морнарице, наводи се у саопштењу Министарства.
Русију ће на вежбама представљати водећи брод Пацифичке флоте, крстарица Варјаг, фрегата Маршал Шапошњиков, ратни бродови Херој Руске Федерације Алдар Циденжапов и Перфект.
Од кинеских поморских снага ће у вежбу бити укључена два разарача, два патролна брода, интегрисани брод за снабдевање и дизел подморница.
Препоручујемо
ТРАМП НАЦРТАО НОВЕ МЕТЕ, ПРЕТИ ОД АМЕРИКЕ ДО ЕВРОПЕ! Шок у Каракасу, потпуни заокрет Мадурове потпредседнице
САД су у суботу у војној акцији у Каракасу отеле председника Венецуеле Николаса Мадура и његову супругу Силију Флорес, који су спроведени у Градску притворску јединицу у Њујорку, где ће им се судити по оптужници за кријумчарење наркотика. Пратимо уживо најновији развој догађаја након драматичне америчке операције у Венецуели.
05. 01. 2026. у 08:27 >> 09:38
МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.
04. 01. 2026. у 08:58
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)