КИНЕСКИ БОМБАРДЕРИ КРЕНУЛИ КА ТАЈВАНУ: Из Тајпеја јављају да се очекује инвазија
МИНИСТАРСТВО одбране Тајвана је данас саопштило да се острву приближава укупно 29 кинеских авиона и три брода.
Фото: ЕПА
Према извештајима медија, 18 стратешких бомбардера Х-6, који су опремљени за ношење нуклеарног оружја, ушло је у зону за идентификацију противваздушне одбране Тајвана око шест сати ујутро.
Тајван је послао патроле „ради пажљивог посматрања и одговора“.
Подсетимо, председница Тајвана је изјавила да очекује инвазију Кине у врло блиској будућности.
- Реално је да се тако нешто догоди. Зато морамо да се припремимо, јер постоји стварна претња. Ово није само моје мишљење - изјавила је председница Тајвана за лист "Атлантик".
Командант америчке морнарице изјавио је прошлог месеца да верује да је Кина способна да блокира Тајван. Према његовим речима, "Кина сада има веома јаку морнарицу коју наставља да гради и убрзано модернизује".
Амерички председник Џо Бајден је рекао да ће америчка војска бранити Тајван у случају кинеске инвазије. У интервјуу за "Си-Би-Ес", упитан "да ли би америчке снаге браниле демократско острво које Кина сматра својим", Бајден је одговорио потврдно.
- Бранићемо Тајван, ако заиста дође до напада без преседана - рекао је амерички председник.
(Информер)
Препоручујемо
КИНА ПОДНЕЛА ТУЖБУ СТО ПРОТИВ САД: Због наметања контроле извоза чипова
12. 12. 2022. у 20:29
"ЗНАШ, ЈА НЕМАМ ДЕЦУ, АЛИ..." Воја Брајовић не заборавља Вуисићеве речи
12. 12. 2022. у 17:40
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (1)