ЈЕЗИВ СУДАР ВОЗОВА У БАРСЕЛОНИ: Најмање 150 повређених, спасиоци имају потешкоће са извлачењем заробљених (ВИДЕО/ФОТО)
НАЈМАЊЕ 150 људи је повређено у судару два воза у Барселони. Један воз се забио у задњи део другог на станици Родалиес де Монткада и Реиксак-Манреса, 14 километара од центра града.
Принтсцреен/Твитер
Сматра се да је 150 људи задобило лакше повреде, док је троје пребачено у болницу.
До судара је дошло јутрос око 7.50 часова, а на лице места изашле су хитне службе.
Несрећа се догодила током шпица, а сведоци су рекли да су осетили снажан удар упркос возовима који су ишли малом брзином.
Нејасно је да ли је возач задобио било какве повреде, али се наводи да је већина путника остала 'збуњена' због судара.
- Тренутно су извршена три трансфера у лакшем стању у различите домове здравља.
Било је потребно сат времена да се путници из возова извуку упркос томе што је послато 18 ватрогасних возила, наводи се у извештајима.
Један путник је рекао за новински сајт РАЦ1: „Воз је био препун, а вагон у ком сам ја био крцат.
Све су нас изневерили. Сада су сви изашли из воза, има људи који се враћају возовима.”
Несрећа је изазвала велика кашњења, а железничка компанија Ренфе је саопштила да ће покренути истрагу.
Препоручујемо
ХАПШЕЊЕ ЗБОГ ДРЖАВНОГ УДАРА: Држављанин Русије приведен у Немачкој због тероризма
07. 12. 2022. у 08:54
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)