РУСКИ И КИНЕСКИ БОМБАРДЕРИ ЗАЛУТАЛИ У КОРЕЈУ: Подигнути борбени авиони
ЈУЖНА Кореја подигла је данас борбене авионе након што су два кинеска и шест руских авиона ушли у Идентификациону зону противваздушне одбране (КАДИЗ) те земље.
Фото АП
У саопштењу се наводи да су кинески бомбардери Х-6 више пута улазили и излазили из КАДИЗ, преноси Ројтерс.
Неколико сати касније, како је саопштено, поново су ушли у ту област из правца Јапанског мора заједно са руским ратним авионима, међу којима су били бомбардери ТУ-95 и ловци СУ-35.
Како се наводи, летелице нису повредиле ваздушни простор Јужне Кореје.
Препоручујемо
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)
СТРАШНЕ сцене виђене су у комшилуку на кошаркашкој утакмици.
13. 03. 2026. у 19:25 >> 19:26
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (0)