ХАКЕРИ ПРОТИВ РЕЗОЛУЦИЈЕ: Нападнут сајт Европског Парламента
САЈТ Европског парламента био је мета сајбер-напада после резолуције о "Руској Федерацији као држави која подржава тероризам" коју су усвојили европосланици.
Фото Shutterstock
То је још један од елемената у оквиру хибридног рата који се тренутно води између Истока и Запада.
Портпарол Европског парламента Хаиме Дук Гијо саопштио је да је, после гласања које је било на дневном реду у среду, неколико сати касније дошло до блокирања рада електронске странице такозваним системом ДДОС, који у ствари представља паралисање прекомерним оптерећивањем, посећивањем сајта и слањем порука.
- Доступност веб странице парламента ЕУ тренутно је под утицајем споља због високог нивоа мрежног саобраћаја. То је повезано са догађајем ДДОС напада (Дистрибутивно ускраћивање услуге). Тимови ЕП раде на решавању овог проблема што је пре могуће - саопштио је Дук Гијо.
У време изгласавања резолуције, био је приметан застој у раду сајта због закрчења пропусне моћи. Реаговала је и председница Европског парламента.
- Европски парламент је био мета софицитицираног сајбер-напада. Једна прокремаљска група је преузела одговорност. Мој одговор на то је: "Слава Украјини" - саопштила је Роберта Мецола.
Из Европског парламента су поручили да наведени проблеми нису ометали нормално функционисање рада ове институције на пленарном заседању.
Сајт је важан елеменат у раду Европског парламента, јер се преко њега између осталог врше и директни преноси заседања који тако могу да се прате широм света. У међувремену је поново оспособљен.
Препоручујемо
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ТРАМП УКРАО ШОУ НА ЖРЕБУ ЗА СП: Сцена која је обишла свет - Меланија није крила одушевљење (ВИДЕО)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је у центру пажње на извлачењу група за Светско фудбалско првенство 2026. године, где је извео свој познати YMCA плес и примио прву ФИФА-ину награду за мир.
06. 12. 2025. у 10:31
Коментари (0)