ШТА РАДЕ РУСКИ ОЛИГАРСИ? Побегли из отаџбине, а сад спроводе пропаганду против своје земље
МНОГИ олигарси који су напустили Руску Федерацију сада спроводе антируску пропаганду која је од користи Западу, тврди бивши израелски обавештајац Јаков Кедми.
Фото: ЕПА/Профимедиа/илустрација
Кедми је као пример навео Израел, где су се настанили многи одбегли бизнисмени. Он је рекао да на територији државе делују новински медији на руском језику, који одражавају становишта САД.
- Тамошњим медијима на руском језику управљају одбегли русофобни олигарси, и ту нема ничега што је у супротности са америчком тачком гледишта - рекао је стручњак за лист "Литературнаја газета".
У међувремену, бизнисмени Олег Тинков и Николај Сторонски, који су напустили Русију након почетка специјалне операције, најавили су одрицање од руског држављанства. Према речима прес-секретара председника земље Дмитрија Пескова, предузетници имају право да доносе такве одлуке.
БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ
Препоручујемо
"ТАТА, ЗАШТО ЈЕ ХЛАДНО?" Путин испричао виц о западним санкцијама Русији (ВИДЕО)
29. 10. 2022. у 10:52 >> 11:00
СВЕ ГОРИ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Сирене завијају широм Израела, почео нови напад; Иран силовито удара по америчким базама (ФОТО/ВИДЕО)
ДРУГИ дан рата на Блиском истоку, пратите са нама дешавања уживо.
01. 03. 2026. у 07:31 >> 22:56
ОТКРИВЕНО КАКО ЈЕ УБИЈЕН ХАМНЕИ: Једна грешка га коштала живота, Трамп имао неочекиваног савезника
СКРИВЕН дубоко у свом бункеру, Али Хаменеи није очекивао дрзак дневни напад у самом срцу своје моћи.
01. 03. 2026. у 19:16
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (3)