ШВЕДСКА ПОТВРДИЛА: Инциденти на Северном току су саботажа
ШВЕДСКА служба безбедности потврдила је да су инциденти на гасоводима Северни ток били саботажа.
Фото АП
Северни ток је био подвргнут грубој саботажи, потврдило је тужилаштво у саопштењу за јавност.
Експлозив је пронађен на више страних предмета.
Тужилац већа Матс Љунгквист у саопштењу за јавност наводи да се иза експлозија гасовода Северни ток 1 и 2 у септембру крије груба саботажа:
- Током увиђаја на лицу места у Балтичком мору извршена је обимна заплена и подручје је пажљиво документовано. Анализе које су сада урађене показују трагове експлозива на неколико пронађених страних предмета. Напредна анализа може да донесе сигурније закључке о инциденту - каже се у саопштењу, преносе медији.
(Информер)
БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ
Ускоро опширније
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?
ФИЛИП Томовић имао је 17 година када је његов живот трагично прекинут, а случај његове смрти годинама касније остао је један од најпотреснијих догађаја који се повезује са причама о деловању сатанистичких и окултних група у Србији.
09. 07. 2026. у 13:29
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.
08. 07. 2026. у 17:19
Коментари (4)