МАСК НАКОН КУПОВИНЕ ТВИТЕРА: Птица је ослобођена
АМЕРИЧКИ милијардер Илон Маск је званично постао власник друштвене мреже Твитер, након вишемесечних преговора са акционарима.
Фото: Hannibal Hanschke/Pool Photo via AP, File
Маск је након преузимања Твитера само кратко написао: "тхе бирд ис фреед", без икаквог другог коментара.
Он је претходно, након преузимања Твитера, саопштио да жели да "победи" спам ботове и учини јавно доступним алгоритме који одређују како се садржај представља корисницима и спречи да платформа постане место мржње и подела.
Маск је после преузимања компаније отпустио неколико руководећих људи у компанији и најавио додатне отказе, преноси Ројтерс.
Међу отпуштенима је извршни директор Твитера Параг Агравал, финансијски директор Нед Сегал и шефица правних послова и политике Виџаја Гадеа.
Маск је раније оптужио претходно руководство да су њега и инвеститоре обманули о броју лажних налога на платформи.
Твитер је у априлу прихватио Маскову понуду од 44 милијарде долара, али је у међувремену дошло до несугласица и међусобних оптужби између компаније и Маска.
БОНУС ВИДЕО:
НУКЛЕАРНИ НАПАД КАО ОДГОВОР НА НУКЛЕАРНИ НАПАД: Погледајте како Руси вежбају за најгори сценарио
Препоручујемо
ЖЕНА ПРЕМИЈЕРА, А НЕМА ДРЖАВЉАНСТВО БРИТАНИЈЕ: Животна прича богате супруге Ришија Сунака
26. 10. 2022. у 16:21 >> 16:29
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (1)