СУМЊАЈУ НА ЗЛОЧИН ИЗ МРЖЊЕ: Словачка би убиства ЛГБТ особа могла да третира као терористички чин
СЛОВАЧКА би могла да третира убиство двоје људи испред познатог геј бара у главном граду Братислави као терористички чин, рекао је данас високи званичник тужилаштва.
Фото: Пиксабеј
Истражитељи сумњају да је у питању могући злочин из мржње, који је изазвао гнев политичара и група за људска права, а хиљаде људи окупило се данас у центру Братиславе да покажу солидарност са ЛГБТ заједницом, преноси Ројтерс.
Како се наводи, многи су махали заставама дугиних боја које симболизују покрет за права хомосексуалаца или носили транспаренте попут "Стоп насиљу!".
Додаје се да је полиција осумњиченог убицу пронашла мртвог у четвртак ујутро, након што је у среду увече пуцао у своје жртве испред бара Тепларен у центру града.
Полиција је саопштила да сумња да се убица потом убио, а данас су полицијски и правосудни званичници навели да досадашња истрага није показала никакве назнаке да је убица познавао своје жртве.
Истиче се да је осумњичени убица 19-годишњи Јурај К. користио пиштољ са ласерским нишаном, који је регистрован на рођака.
Полиција је данас идентификовала убијене као 23-годишњег Матуса Х. и 26-годишњег Јурја В., док је трећа особа, Радослава Т. (28 година), рањена је у ногу.
Премијер Едуард Хегер назвао је убицу "радикализованим тинејџером", док је председница Зузана Чапутова у објави на Фејсбуку рекла да је пуцњава злочин из мржње.
БОНУС ВИДЕО: РОЂЕНДАНСКО ИЗДАЊЕ НОВОСТИ: У недељу, 16. октобра
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ХРВАТИ ПОСЛАЛИ ЈАСНУ ПОРУКУ: "Држава нам је на погрешном путу!"
ВЕЋИНА грађана Хрватске сматра да земља иде у погрешном смеру, а највише примедби имају на корупцију, инфлацију, ниске плате, мале пензије и сиромаштво, показало је децембарско истраживање Кробарометра, објављено у Дневнику хрватске Нове ТВ.
26. 12. 2025. у 12:34
Коментари (0)