ПУТИН О НАПАДУ НА КРИМСКИ МОСТ: Експлозив допремљен морем
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да је Федерална служба безбедности констатовала да је експлозив који је коришћен за напад на Кримски мост највероватније допремљен морским путем.
Фото: ЕПА/илустрација
- Федерална служба безбедности је констатовала да је највероватније тај такозвани терет, тачније експлозив, послат морским путем из Одесе, али није тачно утврђено да ли је то учињено помоћу брода за превоз жита или не. То је питање. За сад нема одговора на то - рекао је Путин.
Русија ће затворити коридор за извоз жита уколико се потврди да је експлозив извезен из Одесе бродом за превоз жита, казао је Путин.
- Али ако се хуманитарни коридори за испоруку жита у најсиромашније земље (иако оно тамо не иде), ако се утврди да се хуманитарни коридори користе за извођење терористичких аката, наравно, то ће довести у питање даље функционисање тог коридора - додао је руски лидер.
- После терористичког акта на Кримском мосту одговарајуће службе су добиле задатак да ојачају контролу, осигурају безбедност свих инфраструктурних објеката и на објектима енергетике, на транспортним објектима - рекао је руски председник на питање како се осигурава безбедност на важним објектима.
На Кримском мосту је 8. октобра експлодирао камион, услед чега су се запалиле цистерне са горивом у оквиру возне композиције која је у том тренутку пролазила. Услед експлозије дошло је до обрушавања дела коловоза, док пловни лукови моста нису претрпели никаква оштећења. Председник Русије Владимир Путин је експлозију на Кримском мосту 8. октобра назвао терористичким нападом иза којег стоје украјинске специјалне службе.
(Спутњик)
Препоручујемо
ОШТРА КРИТИКА ИЗ ЛОНДОНА: Волас замерио Макрону због нуклеарних коментара
14. 10. 2022. у 13:25
ПУТИН: Русија је отворена за јачање мултилатералне сарадње са централном Азијом
14. 10. 2022. у 13:11
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)