"ПОДРЖАВАЈУ И НАОРУЖАВАЈУ ТЕРОРИСТЕ": Премијер Малија критиковао власти Француске на заседању УН
ПРИВРЕМЕНИ премијер Малија Абдулаи Маига, у обраћању на 77. заседању Генералне скупштине УН у Њујорку, жестоке је и увредљивим речима критиковао власти Француске.
Foto: Profimedia
- Власти у Француској су дубоко антифранцуске, јер поричу универзалне моралне вредности и одрекле су се хуманистичког наслеђа, уместо којег су успоставиле хунту у служби мрачњаштва - рекао је између осталог Маига, преноси Радио Франс Интернасионал.
Премијер Малија је оптужио Француску да "подржава и наоружава терористе" и инструментализује људска права.
БОНУС ВИДЕО:
ПРИПРЕМЕ ЗА РЕФЕРЕНДУМ: У ДНР и ЛНР све спремно за гласање о припајању Русији
Препоручујемо
ПОНАВЉАЊЕ ЈУГОСЛОВЕНСКОГ СЦЕНАРИЈА: Запад на Путина удара из свих медијских оружја
25. 09. 2022. у 12:04
ИСТОРИЈСКИ РЕФЕРЕНДУМ НА КУБИ: Легализација истополних бракова "да" или "не"?
25. 09. 2022. у 10:57
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је "дубока операција" - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година
ЗАПАДНИ медији и стручњаци данима уназад предвиђају да би се полуострво Крим могло вратити под украјинску контролу, јер је Украјина прекинула руске линије снабдевања.
06. 06. 2026. у 08:59 >> 08:59
НЕМАЧКА ХИТНО ПОЗВАЛА РУСИЈУ: Путине, време је...
МИНИСТАР спољних послова Немачке, Јохан Вадефул, позвао је руског председника, Владимира Путина, да покрене преговоре о миру у Украјини уз учешће Европе, преносе немачки медији.
05. 06. 2026. у 09:53
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (1)