ПРЕКИД ВАТРЕ: Јерменија и Азербејџан договорили примирје; СБ УН поново заседа
ЈЕРМЕНИЈА и Азербејџан договорили су прекид ватре који је на снази од среде у 20.00 часова по локалном времену, захваљујући међународним напорима, изјавио је данас секретар јерменског Савета безбедности Армен Григорјан.
Фото: Депоситпхотос/ЕПА
- Захваљујући залагању међународне заједнице, договорили смо прекид ватре са Азербејџаном од 20 часова 14. септембра - рекао је Григорјан за јерменску телевизију.
Савет безбедности Уједињених нација окупиће се данас на још једном састанку поводом недавне ескалације ситуације на јерменско-азербејџанској граници, саопштено је из УН.
Састанак ће бити одржан на захтев Јерменије, а СБ УН већ је у среду на консултацијама иза затворених врата разматрао ситуацију на граници између ове две државе, док ће данашња седница бити јавна.
Јерменија и Азербејџан, који се деценијама боре око Нагорно-Карабаха, међусобно се оптужују за започињање низа граничних оружаних сукоба касно увече 12. септембра.
Према речима јерменског премијера Никола Пашињана, у овим сукобима погинуло је 105 јерменских војника.
Азербејџанско министарство одбране саопштило је да је у обновљеним непријатељствима две земље погинуло 50 азербејџанских војника, наводи "ТАСС".
БОНУС ВИДЕО: РУСКА МОЋ НА ВОЈНОЈ ВЕЖБИ "ВОСТОК 2022": Погледајте како "бастион" уништава циљеве на мору
Препоручујемо
НА СПИСКУ ВИШЕ ОД 1000 ЉУДИ: ЕУ продужава индивидуалне санкције Русији за шест месеци
15. 09. 2022. у 07:34
"СВЕ ЗНАШ ШТА МИСЛИМ О ЊИМА, АЛИ..." Вучић открио шта му је Орбан рекао о ЕУ
14. 09. 2022. у 16:58
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
АМЕРИКАНАЦ ЈАСАН: "Украјинци, приватно, признају да ће изгубити Доњецк, али..."
ПОТПРЕДСЕДНИХ САД Џеј Ди Венс изјавио је данас да су територијална питања кључна тачка спорења у преговорима.
22. 12. 2025. у 19:29
Коментари (1)