ГУТЕРЕШ: Краљица Елизабета ИИ је била цењена широм света

Танјуг

08. 09. 2022. у 22:21

КАО најдуговечнији и шеф државе који је најдуже владао Великом Британијом, краљица Елизабета ИИ била је цењена због своје милости, достојанства и посвећености широм света, изјавио је данас генерални секретар Уједињених нација Антонио Гутереш.

ГУТЕРЕШ: Краљица Елизабета ИИ је била цењена широм света

Фото: АП

Она је била охрабрујуће присуство током деценија великих промена, укључујући деколонизацију Африке и Азије и еволуције Комонвелта, навео је Гутереш, пренео је Ројтерс.

Краљица Елизабета ИИ била је добар пријатељ Уједињених нација и два пута је посетила наше седиште у Њујорку, у размаку од више од 50 година, истакао је он.

Према Гутерешовим речима, она је била дубоко посвећена многим добротворним и еколошким циљевима и дирљиво је говорила делегатима на ЦОП26 климатским преговорима у Глазгову.

 - Желео бих да одам почаст краљици Елизабети ИИ за њену непоколебљиву, доживотну посвећеност служењу свом народу. Свет ће дуго памтити њену оданост и вођство - нагласио је генерални секретар УН.

БОНУС ВИДЕО:

ЛЕГЕНДА НА ТРОНУ: Пре 68 година пред тв-камерама крунисана је краљица Елизабета Друга

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП НАЦРТАО НОВЕ МЕТЕ, ПРЕТИ ОД АМЕРИКЕ ДО ЕВРОПЕ! Шок у Каракасу, потпуни заокрет Мадурове потпредседнице

ТРАМП НАЦРТАО НОВЕ МЕТЕ, ПРЕТИ ОД АМЕРИКЕ ДО ЕВРОПЕ! Шок у Каракасу, потпуни заокрет Мадурове потпредседнице

САД су у суботу у војној акцији у Каракасу отеле председника Венецуеле Николаса Мадура и његову супругу Силију Флорес, који су спроведени у Градску притворску јединицу у Њујорку, где ће им се судити по оптужници за кријумчарење наркотика. Пратимо уживо најновији развој догађаја након драматичне америчке операције у Венецуели.

05. 01. 2026. у 08:27 >> 09:38

МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)

МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)

ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.

04. 01. 2026. у 08:58

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.

03. 01. 2026. у 18:47

Коментари (0)

САЛЕТОВИ ПОСЛЕДЊИ ДАНИ: Спавала сам поред њега, а онда сам морала да му кажем да је крај