"МОЈА ВОЉЕНА МАЈКО" Огласио се Чарлс , нови британски краљ - "Тренутак је највеће туге"

Новости онлајн

08. 09. 2022. у 20:26

БРИТАНСКА краљица Елизабета Друга преминула је у 96. години у дворцу Балморал у Шкотској, где се налазила од јула на одмору.

МОЈА ВОЉЕНА МАЈКО Огласио се Чарлс , нови британски краљ - Тренутак је највеће туге

Фото: АП

Краљичино здравље погоршало се у последњих неколико дана, а њен син принц Чарлс и унук принц Вилијам и други чланови краљевске породице били су уз њу у последњим тренуцима.

Краљевска породица је потврдила њену смрт у 18.30. У саопштењу потпарола Бакингемске палате стоји:

- Краљица је умрла мирно у Балморалу данас поподне. Краљ и краљица супруга остаће вечерас у Балморалу, а сутра ће се вратити у Лондон - стоји у саопштењу.

Доскора принц, а сада краљ Чарлс, огласио се емотивним саопштењем.

- Смрт моје вољене мајке, Њеног Величанства Краљице, тренутак је највеће туге за мене и све чланове моје породице. Дубоко жалимо због смрти наше драге владарке и обожаване мајке. Знам да ће њен губитак дубоко осетити широм земље, краљевства и Комонвелта, као и безброј људи широм света - поручио је краљ Чарлс и додао:

- Током овог периода жалости и промена, моја породица и ја ћемо бити утешени чињеницом колико је краљица била поштована и колико су јој људи били наклоњени.

БОНУС ВИДЕО: 

ПОГЛЕДАЈТЕ: Тренутак кад је Лиз Трас сазнала да је краљици лоше

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.

26. 02. 2026. у 11:01

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)