ПРЕМИЈЕР ЈЕРМЕНИЈЕ: "Не бојимо се западних санкција због сарадње с Русијом"

ПРЕМИЈЕР Јерменије Никол Пашињан рекао је да се његова земља не боји секундарних западних санкција због сарадње са Русијом, преноси руски "ТАСС".

ПРЕМИЈЕР ЈЕРМЕНИЈЕ: Не бојимо се западних санкција због сарадње с Русијом

Фото: ЕПА

- Није корисно бојати се, морамо да радимо на решавању претњи које се појављују.Требало би да уочимо прилике које нам се нуде и да радимо на томе да нам буде боље. То се данас стварно и може видети - рекао је Пашињан на пленарној седници Источног економског форума, одговарајући на питање страхује ли Јереван од санкција због појачаних веза с Москвом.

Пашињан је додао да је за Јерменију посебно важна сарадња са Русијом по питању хране и енергетске сигурности.

- Захваљујући одлукама које су донели руски председник и руска влада, успели смо да заједно управљамо претњама. Самој Јерменији би било јако тешко да се носи са тим - рекао је премијер ове земље.

БОНУС ВИДЕО: Руска моћ на војној вежби "Восток 2022"

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КИНА ПОКРЕНУЛА СПЕЦИЈАЛНУ ОПЕРАЦИЈУ КОД ТАЈВАНА: Пекинг жестоко одговорио двема државама

КИНА ПОКРЕНУЛА СПЕЦИЈАЛНУ ОПЕРАЦИЈУ КОД ТАЈВАНА: Пекинг жестоко одговорио двема државама

КИНА је објавила да је покренула „специјалну поморску операцију“ источно од Тајвана, чиме је додатно заоштрила свој одговор на недавни договор Јапана и Филипина. Те две државе, наиме, планирају да покрену преговоре о поморским границама у том подручју и дубље повежу своје одбрамбене снаге, јавља Блумберг.

07. 06. 2026. у 10:04

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (1)

ИСО стандарди нису само „сертификат на зиду“: Одржан стручни скуп о синергији управљања и интерне ревизије