ПУЦЊАВА У МЕКСИКУ: Након сукоба у затвору страдало 11 особа

13. 08. 2022. у 00:23

НАЈМАЊЕ 11 особа, углавном цивила, погинуло је у нередима и пуцњави које је изазвао сукоб у затвору између чланова два ривалска картела у мексичком пограничном граду Хуарезу, саопштиле су данас власти.

ПУЦЊАВА У МЕКСИКУ: Након сукоба у затвору страдало 11 особа

Free Images Pixabay

Лос Чапос, чланови злогласног картела Синалоа који је раније предводио Хоакин "Ел Чапо" Гузман и локална група Лос Мексиклес, сукобили су се у затвору јуче поподне, рекао је заменик министра безбедности Рикардо Мехиа, пренео је Ројтерс.

Потом су избили нереди, у којима су две особе погинуле, а четири задобиле прострелне ране, рекао је Мехиа на конференцији за новинаре на којој је говорио заједно са председником Мексика Андресом Мануелом Лопезом Обрадором.Додао је да још 16 особа

повређено у сукобима, док званичници за сада нису саопштили шта је био узрок сукоба.

Након нереда Мексиклеси су дивљали градом и убили девет цивила, саопштиле су власти.

Локална полиција је јутрос уз помоћ војске и Националне гарде ухапсила шест наводних припадника Мексиклеса, рекао је Мехиа.

БОНУС ВИДЕО - СНИМЦИ РАТА У ИЗРАЕЛУ: Бомбардовање Тел Авива и области Ашкелон

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.

06. 03. 2026. у 09:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

Коментари (0)

ДЕЧКО ЈУ ЈЕ ЗАПРЕПАСТИО: Арина Сабаленка добила прстен од три милиона долара! (ФОТО)