ПРВА ЖРТВА МАЈМУНСКИХ БОГИЊА У ИНДИЈИ: Преминуо мушкарац, заразио се у Уједињеним Арапским Емиратима

Танјуг

01. 08. 2022. у 13:07 >> 13:09

ИНДИЈА је потврдила први смртни случај од мајмунских богиња, саопштиле су власти индијске државе Керале.

ПРВА ЖРТВА МАЈМУНСКИХ БОГИЊА У ИНДИЈИ: Преминуо мушкарац, заразио се у Уједињеним Арапским Емиратима

Фото: Shutterstock

Мушкарац је преминуо у суботу, а његова породица је рекла локалним званичницима да је био позитиван на тесту за мајмунске богиње док је био у Уједињеним Арапским Емиратима 21. јула, пренео је Ројтерс.

Керала се налази на југозападу Индије и има 33 милиона становника, што је чини 13. индијском државом по броју становника.

Од регистровања првих случајева у мају, до данас, у свету је потврђено више од 23.000 случајева, а преминули су пацијенти у Нигерији, Централноафричкој Републици, Шпанији, Бразилу, Гани и сада Индији.

У Демократској Републици Конго регистровани су случајеви и пре маја, па су и тамо забележени смртни случајеви ове године.

БОНУС ВИДЕО:

ВУХАН ПОНОВО ЗАТВОРЕН: Мере због четири нова случаја Ковида

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти

ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти

МИНИСТАР без портфеља задужен за област међународне економске сарадње Ненад Поповић изјавио је данас да ће у мају први пацијенти у Русији примити вакцину против рака, а да ће пацијенти из Србије бити први који ће одмах после руских, крајем године, примити ту вакцину.

12. 02. 2026. у 09:41

Коментари (0)

ОТКАЗИВАЛИ СУ МИ СВИРКЕ ЈЕР СУ МИСЛИЛИ ДА ЖИВИМ У КОЛИБИ У НЕМАЧКОЈ: Ћира признао - Имао сам велике проблеме због тога