НАЈНОВИЈЕ САОПШТЕЊЕ КРЕМЉА: Москва апсолутно подржава Србију! Захтевамо да се поштују сва права Срба
ПОРТПАРОЛ председника Русије Дмитриј Песков изјавио је да Москва подржава Србију у ситуацији око непризнатог Косова и да су захтеви Србима који живе на северу неосновани.
Фото: Профимедиа
- Ми, наравно, апсолутно подржавамо Србију. Блиски смо косовским Србима. Сматрамо да су ово (захтеви косовских власти) апсолутно неразумни захтеви - истакао је портпарол Кремља.
Према његовим речима, западне земље које су признале независност Косова морају упозорити власти покрајине на непромишљене кораке, а права Срба који тамо живе морају се поштовати.
- Наравно, сматрамо да оне земље које су признале Косово и биле гаранти треба да употребе сав свој утицај како би упозориле косовске власти да не предузимају никакве непромишљене кораке који би могли да доведу до даље ескалације тензија - рекао је он.
- Захтевамо да се поштују сва права Срба - нагласио је Песков.
Он је додао да је заоштравање сукоба између Косова и Србије успело да се избегне и да је ситуација одложена за месец дана.
- Сада је, хвала Богу, избегнуто извесно ноћашње заоштравање, али је ситуација само одложена за месец дана, тако да је веома важно показати опрезност са свих страна - рекао је Песков новинарима.
БОНУС ВИДЕО:
"СМЕРЧ" НА ПОЛОЖАЈУ: Лансирање ракета са тешког вишецевног бацача
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
РУСИЈА РЕАГОВАЛА ПОВОДОМ СИТУАЦИЈЕ НА КиМ: Ово је још један корак ка протеривању Срба
31. 07. 2022. у 20:58
ОГЛАСИО СЕ И НАДАЛ, ИНСТАГРАМ СЕ УСИЈАО! Ево шта је Шпанац поручио Новаку
12. 07. 2022. у 07:13
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце
ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.
17. 07. 2026. у 14:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
Гром ударио директно у стадо оваца, убио 97 са црним носем - не памте смртоноснији удар у историји
ИЗГУБИЛИ године мукотрпног рада и традиције.
18. 07. 2026. у 18:35
Коментари (53)