НЕХАМЕР: Руски гасни ембарго је немогућ, ЕУ ће сама себи нанети штету

СИТУАЦИЈА у Украјини показује да санкције Русији не делују онако брзо како се Европска унија надала, за то је потребно време, рекао је у четвртак аустријски канцелар Карл Нехамер и истакао да се Аустрија увек залагала за то да економска ограничења донесу више штете ономе против кога су уведена него онима који их уводе.

НЕХАМЕР: Руски гасни ембарго је немогућ, ЕУ ће сама себи нанети штету

Фото: Танјуг

- Због тога је став Аустрије да је гасни ембарго немогућ. То није само зато што смо ми као Република Аустрија зависни од руског гаса, већ од њега зависи и немачка индустрија и, ако она изгуби стабилност, исто ће се десити и с аустријском индустријом - рекао је Нехамер на конференцији за новинаре у Бечу после разговора с мађарским премијером Виктором Орбаном.

Нехамер верује да ће „интелигентне“ санкције Русији, које укључују мере против њене економије, функционисати, али да је за то потребно време.

Мађарски премијер је истакао да се Мађарска и даље противи ембаргу на увоз гаса из Русије у Европску унију и да у томе није усамљена.

- Стојимо пред зидом који се зове „гасни ембарго“. И ја предлажем Европској унији да не удара у њега, у вези с тим питањем нисам усамљен - рекао је Орбан.

БОНУС ВИДЕО:

"СМЕРЧ" НА ПОЛОЖАЈУ: Лансирање ракета са тешког вишецевног бацача

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.

07. 06. 2026. у 13:37

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ОТП Јуниор – Јединствена платна картица и м-банк апликација у Србији за тинејџере