ЧЕЛНИЦИ СЕДАМ НЕМАЧКИХ ГРАДОВА: Траже пуштање у рад Северног тока 2
ЧЕЛНИЦИ седам малих градова на немачком острву Риген написали су апел регионалним и савезним владама у којем су предложили коришћење гасовода Северни ток 2 за обезбеђивање енергетске безбедности, преноси ДПА позивајући се на документ.
Фото АП
-Мишљења смо да курс који је предложила савезна влада за напуштање руских енергенета није исправан, наводи се у писму, преноси агенција.
С тим у вези, политичари препоручују коришћење, уз Северни ток 1, кроз који се тренутно пумпа 19,5 одсто капацитета, и Северног тока 2, који није сертификован у ЕУ и, како је саопштила немачка влада, заправо је замрзнут.
Немачка влада је више пута одбацила могућност покретања Северног тока 2.
БОНУС ВИДЕО - ПРЕДАЈА ПРИПАДНИКА "АЗОВА": Украјински војници напуштају "Азовстаљ"
Препоручујемо
ЗАПАД ПРЕДВИДЕО РАСПАД УКРАЈИНЕ: Медведев објавио шта ће остати од ове државе
27. 07. 2022. у 23:18
ХАБЕК ПОРУЧИО: Одобравање Северног тока 2 ће довести до капитулације Европе
26. 07. 2022. у 19:47
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (3)