МАЂАРСКА ОДБАЦИЛА „НЕИЗВРШИВИ“ ПЛАН ЕУ: Будимпешта против смањења потрошње гаса

ДЕЛЕГАЦИЈА Мађарске на састанку земаља чланица ЕУ у Бриселу одбацила је план Уније за смањење потрошње гаса.

МАЂАРСКА ОДБАЦИЛА „НЕИЗВРШИВИ“ ПЛАН ЕУ: Будимпешта против смањења потрошње гаса

Мађарски парламент, Фото А. Шошкић

Европски министри енергетике окупили су се како би разговарали о могућности смањења укупне потрошње гаса за 15 одсто, пошто резерве гаса на континенту још увек нису попуњене у другој половини лета. До споријег пуњења долази услед поремећаја у снабдевању гасом изазваних западним санкцијама Русији.

Европска комесарка за енергетику Кадри Симсон изјавила је да је ново саопштење „Гаспрома“ о смањењу испорука гаса указује на то да је прекид испорука „плавог горива“ могућ у сваком тренутку.

Како је раније саопштено, представници земаља ЕУ договорили су хитан план за смањење потрошње гаса за 15 одсто који треба да буде одобрен данас на специјалном састанку министара енергетике ЕУ у Бриселу.

„Гаспром“ је 25. јула најавио да ће обуставити рад још једне „Сименсове“ турбине на компресорској станици „Портова“, због чега ће испоруке преко гасовода „Северни ток“ од 27. јула износити највише 33 милиона кубних метара дневно, односно 20 одсто капацитета цевовода.
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.

17. 07. 2026. у 14:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (1)

ГЛАВНА НАГРАДА: Ексклузивно путовање у земљу новог светског првака