ПОЉСКА ЋЕ ИМАТИ НАЈЈАЧУ КОПНЕНУ АРМИЈУ: Пољски министар одбране о својим плановима

П. З. С. / iz.ru

24. 07. 2022. у 22:44

ЗАМЕНИК премијера и министар одбране Пољске Мариуш Блашчак исмејан је на Интернету након што је говорио о стварању најјаче копнене војске у НАТО.

ПОЉСКА ЋЕ ИМАТИ НАЈЈАЧУ КОПНЕНУ АРМИЈУ: Пољски министар одбране о својим плановима

Фото: ЕПА

Неки корисници су били скептични према изјави министра, своје коментаре су оставили испод одговарајуће објаве на твитер налогу вПолитице.пл.

-Дуго нисам чуо ништа тако глупо, написао је један коментатор.

Други корисник је приметио да би то могло да се деси „да нема корупције и крађе у власти“.

Други читалац је истакао да ће Пољска прва банкротирати, а лудаци попут њиховог министра одбране „обезбедити Пољској дугове за генерације које долазе“.

-Постани најјачи на сат и по. Неће бити довољно муниције за више, нашалио се други коментатор.

Раније у току дана Блашчак је рекао да ће Пољска имати најјаче копнене снаге међу европским земљама НАТО-а. Према његовим речима, пољска војска треба да буде толико бројна и толико јака да ће само њено постојање уплашити агресора.

Башчак је нагласио да у Европи због тога неће бити јача држава у смислу артиљерије и тенковских снага.

Бивши посланик пољског Сејма Матеуш Пискорски рекао је 6. јула да Пољска неће моћи да рачуна на помоћ НАТО-а у случају уласка у сукоб у Украјини.  Тако је прокоментарисао могуће слање ограниченог контингента пољских трупа у Украјину.

Према мишљењу политиколога, такав корак ће довести до отвореног сукоба са Русијом.

БОНУС ВИДЕО - "УРАГАН" ПОНОВО У АКЦИЈИ: Дејство вишецевних бацача на снимку Министарства одбране Русије

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (1)

БРУКА: Црногорци славили испадање Србије као да су Хрвати (ВИДЕО)