КИДНАПОВАНА ДВОЈИЦА КАТОЛИЧКИХ СВЕШТЕНИКА: Отети су у граду Кадуни у Нигерији
ДВОЈИЦА нигеријских католичких свештеника отети су у северној нигеријској држави Кадуна, саопштила је локална бискупија, мање од две недеље након што је још један свештеник киднапован у истој држави.
Фото: Принтсцреен/Јутјуб
Свештеници Џон Марк Чеитнум и Донатус Клеопас киднаповани су у граду Лере након што су дошли да обављају парохијску функцију у Католичкој цркви Христа Краља, Јадин Гару, саопштила је бискупија, пренео је Ројтерс.
За сада се не зна ко стоји иза отмице. Киднапери су раније овог месеца отели још једног свештеника из његовог жупног храма у држави Кадуна, док су га парохијани чекали да одслужи јутарњу мису, саопштила је локална бискупија.
Наоружане банде широм северозапада Нигерије пљачкају или киднапују људе да би добили откупнину.
Препоручујемо
УСКОРО КРАЈ СУКОБА? Руски званичник говорио о завршетку рата са Украјином
15. 07. 2022. у 07:51
"СПРЕМА СЕ ОФАНЗИВА" Британци изнели предвиђања следећих циљева Руса у Украјини
15. 07. 2022. у 09:13 >> 09:18
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)