ПОТПУНО УНИШТЕНА УКРАЈИНСКА 115. МЕХАНИЗОВАНА БРИГАДА: Кијев остао без још три авиона и два хеликоптера
МИНИСТАРСТВО одбране Руске Федерације објавило је јутарњи извештај о стању специјалне војне операције у Украјини.
Фото: Shutterstock/Илустрација
Како наводи МО Русије, 115. механизована бригада украјинске војске је заправо уништена (оперисала је у правцу Северског), губици непријатеља - више од 600 људи.
У Николајеву је уништено до 200 украјинских националиста и страних плаћеника, оклопних и аутомобилских возила, 45 националиста напустило је своје борбене положаје у области Артемовск.
У једном дану погођено је 21 командно место, пет складишта муниције, људства и војне технике непријатеља у 189 округа.
Уништена су три авиона украјинског ратног ваздухопловства, два украјинска хеликоптера су оборена у ваздуху. „Точка-У“ је пресретнута у близини Новозвановке у ДНР, а две гранате „Ураган“ пресретнуте су у Изјумском региону у области Харков.
БОНУС ВИДЕО: ЧЕТИРИ МЕСЕЦА ПАКЛА У "АЗОТУ" - Погледајте како је протекла евакуација цивила из фабрике
Препоручујемо
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.
25. 02. 2026. у 12:25
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (1)