НЕЋЕ БИТИ ДОВОЉНО ГАСА: Мађарска увела ванредну ситуацију

Novosti online

13. 07. 2022. у 16:27

МАЂАРСКА је увела ванредну ситуацију у области енергетике, саопштио је саветник премијера Гергељ Гуљаш.

НЕЋЕ БИТИ ДОВОЉНО ГАСА: Мађарска увела ванредну ситуацију

Фото: ЕПА

- Последњих дана је постало јасно да највероватније неће бити довољно гаса у периоду грејне сезоне јесен-зима - изјавио је Гуљаш.

- Да би заштитила мађарске породице и обезбедила енергију као и многе друге земље, мађарска влада проглашава ванредно стање у енергетском сектору - додао је он.

Мађарски министар иностраних послова Петер Сијарто рекао је да је Будимпешта почела преговоре о куповини додатних 700 милиона кубних метара гаса поред раније уговорене количине. Тренутно је мађарско складиште гаса попуњено само 44 одсто.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: КАКО ДЕЛУЈЕ ТОС-1А - Снимак лансирања пројектила са вишецевног бацача

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (1)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута