ПРСТ У ОКО ЗАПАДУ: Северна Кореја признала и Луганску Народну Републику
СЕВЕРНА Кореја је признала Луганску Народну Републику.
Фото: Профимедиа
Претходно је лидер ДНР Денис Пушилин навео да је Пјонгјанг признао ДНР.
- Корејска Народно-демократска Република је данас признала Доњецку Народну Републику. Међународни статус Доњецке Народне Репубике и њена државност и даље јачају. То је још једна победа наше дипломатије - навео је Пушилин у изјави објављеној на Телеграм каналу.
Он је додао да ће ова одлука „бити основа за даљи развој односа и у сфери економије“, као и да ће партнерство проширити географију трговине за предузећа у ДНР.
- Захвални смо народу Северне Кореје за такву значајну подршку житељима Донбаса - навео је Пушилин и додао да се нада активној и плодној сарадњи.
БОНУС ВИДЕО: КАКО ДЕЛУЈЕ ТОС-1А - Снимак лансирања пројектила са вишецевног бацача
Препоручујемо
КРИЗА У НЕМАЧКОЈ: Резерве гаса проблематичне, БИЗАРНЕ мере штедње - "Озбиљно схватите!"
13. 07. 2022. у 08:53
ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити
ИЗЈАВА председника Србије Александра Вучића, у којој упозорава да Европска унија мора да се суочи са чињеницом да се Сједињене Америчке Државе никада неће вратити старом моделу односа са Европом, објављена је као ударна вест на насловној страни светског издања руског портала Спутњик, као и на руској агенцији РИА Новости.
27. 01. 2026. у 07:44
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)
КАТАСТРОФАЛНО невреме које је погодило југ Италије изазвало је незапамћену штету, а најкритичније је на Сицилији, где се у граду Нишемију урушио чак четири километра дуг део литице. Због клизишта је више од хиљаду људи хитно евакуисано, јер је клизиште буквално однело земљу испод кућа.
27. 01. 2026. у 11:26
Коментари (0)