МАЂАРИ ОШТРО ПРОТИВ: Неће ни да чују за увођење гасног ембарга Русији
МАЂАРСКА влада одбија да разговара о могућности увођења гасног ембарга Русији, рекао је данас мађарски министар спољних послова Петер Сијарто.
Фото АП
Он је у парламенту рекао да и поред озбиљне безбедносне претње Европи коју представља рат у Украјини, обезбеђивање енергетске и економске сигурности такође представља изазов, преноси МТИ.
- Нажалост у тешкој смо ситуацији, јер су испоруке гаса из Русије у Европу значајно опале и стопа по којој расте цена природног гаса могла би бацити европске економије на колена - рекао Сијарто.
Што се тиче испоруке гаса Мађарској, он је додао да је највећи део гасних путева пребачен на јужни ток.
- Мађарска увози отприлике 30 милиона кубних метара гаса сваког дана, од чега се половина испоручује јужним током који пролази кроз Турску, Бугарску и Србију - рекао је Сијарто.
Додао је да је мађарска влада одлучила да повећа увоз гаса и да ће за грејну сезону бити ускладиштене додатне количине.
БОНУС ВИДЕО:
УНИШТЕНА ДВА АМЕРИЧКА СИСТЕМА ХИМАРС: Министарство одбране Русије објавило снимак
Препоручујемо
НИЈЕ БИЛО У ПРЕНОСУ: Видите тучу усред финала Вимблдона - ево шта се заправо десило! Први пут у историји (ФОТО)
10. 07. 2022. у 17:46 >> 18:24
МИНИ ШОРТС - ПОГЛЕД НА ДУГЕ НОГЕ: Згодна најмлађа премијерка на рок концерту (ФОТО)
10. 07. 2022. у 21:15 >> 08:54
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)