ЧЕШЉАЊЕ ЛИСИЧАНСКА: Заробљена још три припадника ВСУ крили се по становима

П. З. С. / риа.ру

03. 07. 2022. у 21:51

ТРОЈИЦА украјинских милитаната који су се крили у приватним становима у Лисичанску у ЛНР пронађена су у недељу, јавља дописник РИА Новости.

ЧЕШЉАЊЕ ЛИСИЧАНСКА: Заробљена још три припадника ВСУ крили се по становима

Фото KP.RU

Један од њих је изјавио да је одлучио да се преда и добровољно положи оружје. "Нисам се крио. Изашао сам, нисам се сакрио", рекао је.

Руски министар одбране Сергеј Шојгу је у недељу известио руског председника Владимира Путина о ослобађању Луганске Народне Републике.

Саопштава се да су као резултат успешних војних операција, Оружане снаге РФ, заједно са јединицама Народне милиције ЛНР, успоставиле пуну контролу над градом Лисичанском и низом оближњих насеља, од којих је највећа Белогоровка, те Новодружеск, Малорјазанцево и Бела Гора. Укупна површина ослобођених територија током протеклог дана износила је 182 квадратна километра.

Русија је започела војну операцију у Украјини 24. фебруара. Председник Владимир Путин назвао је њен циљ „заштитом људи који су већ осам година били изложени малтретирању и геноциду од стране кијевског режима“.

Планирано је да се спроведе "демилитаризација и деназибирање Украјине", како би суду довели све ратне злочинце одговорне за "крваве злочине над цивилима" Донбасa.

Према речима Министарства одбране Руске Федерације, оружане снаге су усређене само на војну инфраструктуру и украјинске трупе и, 25. марта, завршене су главне задатке прве фазе - значајно је смањила борбени потенцијал Украјине. Главни циљ руске војске је ослобађање Донбаса.

БОНУС ВИДЕО: АКЦИЈА КОД МАРИНИКЕ: Руска артиљерија удара по украјинским положајима

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и Иранци изађите на улице

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"

СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.

12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37

Коментари (0)

САРАЈЕВСКИ ШАРМ НА ДОРЋОЛУ: Бранко Ђурић Ђуро озбиљно насмејао публику у Фондацији Mozzart