УКРАЈИНСКИ АМБАСАДОР ВЕЛИЧА НАЦИСТЕ УСРЕД БЕРЛИНА: Мелнику је Бандера “борац за слободу” и не подлеже законима

П. З. С. / риа.ру

29. 06. 2022. у 21:57

АМБАСАДОР Украјине у Берлину Андриј Мелник је у интервјуу новинару из Немачке, где је величање нацизма законом забрањено, величао нацистичког саучесника Степана Бандеру као „борца за слободу“.

УКРАЈИНСКИ АМБАСАДОР ВЕЛИЧА НАЦИСТЕ УСРЕД БЕРЛИНА: Мелнику је Бандера “борац за слободу” и не подлеже законима

Фото Танјуг/АП


-Посетио сам његов гроб (у Минхену – прим. аут.), јер је многим Украјинцима важан као оличење борбе за слободу... Борац за слободу не подлеже никаквим законима. Робина Худа поштујемо сви, али је такође деловао против закона, рекао је Мелник немачком блогеру и новинару Тилу Јунгу у среду.

Интервју је директно преношен на Јутјубу.

Истовремено, према Мелникову, Бандера није имао везе са нацистичком Немачком, а масовна убиства мирних Пољака од стране украјинских националиста у Волинији и Галицији током Другог светског рата објашњавају се чињеницом да је на другој страни „било много убистава и зверства“. - Пољаци желе да политизују ову причу, рекао је украјински амбасадор у Берлину.

Фото Профимедија

Степан Бандера је био вођа „Организације украјинских националиста“ (ОУН), један од главних покретача стварања борбеног крила ОУН – “Украјинске устаничке армије“, чији је циљ био проглашена борба за независност Украјине. УПА је формирана октобра 1942. године. Деловао је углавном у западној Украјини и борио се против совјетских трупа, сарађујући са нацистима. На рачун ОУН-УПА уписано је много злочина, укључујући и масакр у Волињу - масовно уништење пољског становништва Волиња 1943. Тада су хиљаде Украјинаца који су одбили да сарађују са националистима брутално убијени.

Раније је амбасадор Мелник изнео оштре примедбе на рачун немачког канцелара Олафа Шолца. У пролеће, као одговор на Шолцове речи да не намерава да посети Кијев у блиској будућности након одбијања посете немачком председнику Франк-Валтеру Штајнмајеру, Мелник га је назвао „увређеном џигерицом”, мислећи на неосновано негодовање. Касније су Шолц и Владимир Зеленски обавили телефонски разговор, након чега су уследиле посете немачких лидера Кијеву, а 16. јуна Украјину је посетио и сам канцелар. Шест дана касније, Мелник је рекао да се каје због увредљивих речи на рачун Шолца и да намерава да се лично извини.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!

10. 03. 2026. у 18:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (1)

ЖЕСТОКО СЕ УВРЕДИЛА: Ђорђе Давид четири месеца није причао са Снежаном Ђуришић - рокер открио детаље