МАСК СЕ ОКРЕНУО РЕПУБЛИКАНЦИМА: Могао би да подржи Де Сантиса за председника САД
ИЗВРШНИ директор компаније Тесла Инц Илон Маск рекао је данас да би могао да подржи гувернера Флориде Рона де Сантиса на изборима за председника 2024. године и предвидео је "масовни црвени талас" републиканских победа на изборима средином мандата у новембру.
Фото АП
Маск је најавио подршку конзервативцу који слови за главног конкурента бившем председнику Доналду Трампу за републиканску номинацију 2024. године, преноси Ројтерс.
Гувернерски мандат Де Сантиса обележило је његово одбацивање здравствених ограничења повезаних са пандемијом, усвајање закона који ограничава дискусију о ЛГБТQ питањима у школама и свађа са Волт Дизнијем око закона, наводи британска агенција.
Упитан о Масковој подршци, Де Сантис се нашалио: "Поздрављам подршку Афроамериканаца, шта да кажем."
Ројтерс додаје да је Маск белац, који је одрастао у Јужној Африци.
Маск је такође твитовао да је гласао за Маиру Флорес, републиканку која је победила на специјалним изборима у јужном тексашком конгресном округу, прекинувши дугогодишњу доминацију демократа.
БОНУС ВИДЕО - ВАШИНГТОНСКЕ ТАЈНЕ: Ко је у Белој кући био геј, а кога су волеле жене?
Препоручујемо
ИЛОН МАСК ЗАПРЕТИО ТВИТЕРУ: Повлачим понуду за преузимање ако не доставите податке
06. 06. 2022. у 16:35
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)