ИЗБАЦУЈУ СВЕ РУСКО: Толстојев Рат и мир више није део школског програма, Вучић упозоравао на антируску хистерију
УКРАЈИНА планира да из школског програма избаци роман "Рат и мир" руског писца Лава Толстоја јер се у роману велича руска војска, најавио је данас први заменик украјинског министра образовања Андреј Витренко.
Лав Николајевич Толстој / Фото "Википедија"
Он је додао да је планирано да се велики број књига руских писаца избаци из школског програма.
Како је рекао, "све што велича руску војску нестаће из школског програма стране литературе", преноси ТАСС.
-На пример, ствари као што је Рат и мир, то је нешто што се неће више изучавати у Украјини, навео је он, а наводи украјински УНИАН.
Он је додао да се очекује да ће школски програми у Украјини бити измедњени тако да се ојача "патриотско образовање".
О хистерији према свему што је руско говорио је јуче гостујући у Дневнику на РТС-у и председник Александар Вучић.
- Што се тиче нашег односа о Русији ми смо традиционални пријатељи, али смо осудили упад у Украјину. Није нормално избацивање Чајковског из школа, позоришта и Опера, шта ће да уче деца ако неће Достојевског? Нећу ја као председник државе да припадам чопору који жели да осуди Достојевског, замислите осудите Достојевског, па знате 'Зли дуси', па 'Коцкар', па 'Карамазови', 'Раскољников', што то да читате, а шта да читате, је л' та хистерија толико далеко отишла. Кажите ми, ко је већи од Достојевског у свету? Шта то значи, да укинемо културу у свету? Да укинемо разговор - рекао је Александар Вучић.
БОНУС ВИДЕО - ПРЕДАЈА ПРИПАДНИКА "АЗОВА": Украјински војници напуштају "Азовстаљ"
Препоручујемо
КАДИРОВ ОБЈАВИО СНИМКЕ БОРБИ: Нова тактика уништавања непријатеља (ВИДЕО)
07. 06. 2022. у 16:10
НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ У ФИНСКОЈ? НАТО одбија да да гаранције да га неће бити
07. 06. 2022. у 15:40
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (1)