ЏОНСОН ПОСЛЕ ГЛАСАЊА О ПОВЕРЕЊУ: Добио сам убедљиву и одлучну подршку
ПРЕМИЈЕР Велике Британије Борис Џонсон сматра да је добио "убедљиву и одлучну" подршку вечерас, те каже да поверење које је добио од посланика значи да "влада може да настави даље и да се фокусира на стања која су важна за народ".
Фото АП
Он је рекао да влада и његова странка сада могу да раде свој посао и да оставе иза себе све ствари на које су медији стављали фокус веома дуг период, пренео је Би-Би-Си.
Посланици британског парламента изгласали су вечерас поверење Влади Џонсона.
За његов останак на челу владе гласало је 211 посланика, а против је било 148, рекао је директор партијског комитета Конзервативне странке који је надгледао гласање Грем Брејди, пренео је Ројтерс.
Одлука о гласању уследила је након што су бројни торијевци писали партијским шефовима тражећи да премијер и лидер странке поднесе оставку због Партигејт скандала, односно забава у владиним канцеларијама током локдауна због пандемије ковида.
БОНУС ВИДЕО: ЦЕНЕ ГОРИВА ДИВЉАЈУ: Немци и Британци суочавају се са великим поскупљењима
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
БОРИС ЏОНСОН ВИШЕ НЕЋЕ БИТИ ПРЕМИЈЕР? Данас гласање о поверењу у Великој Британији
06. 06. 2022. у 10:09
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!
ИРАН је данас упозорио Бугарску да не дозволи Сједињеним Америчким Државама коришћење своје територије за војне операције против Техерана, након што је бугарска влада најавила да ће тражити одобрење парламента за размештање америчких авиона за допуну горива у тој земљи.
21. 07. 2026. у 18:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
ДЕЧАК ЈЕО КОБАСИЦУ И УМРО: "Кад би знали шта крпељ може..." Први смртни случај у свету
РЕЧ је о првом познатом смртном случају на свету узрокованом овом алергијом.
22. 07. 2026. у 11:46 >> 23:04
Коментари (0)