ШЕСТИ ПАКЕТ САНКЦИЈА ПОВЕЋАО ЦЕНЕ НАФТЕ: Фјучерси црног злата на берзама поскупели за више долара
ЦЕНЕ нафте повећане су одмах након вести да су лидери земаља ЕУ договорили делимичну забрану увоза руског енергента, па су тако јулски фјучерси нафте "брент" поскупели на лондонској берзи "ИЦЕ фјучерс" за 1,65 долара и достигли 124,04 долара по барелу.
Фото: AP Photo/Sue Ogrocki
Трговање јулским уговорима завршава се данас, а цена августовских фјучерса порасла је за 1,80 долара и износи 119,40 долара по барелу.
Након трговања у понедељак, јулски уговор је поскупео за 2,23 долара и износи 119,43 долара по барелу.
Јулски фјучерси нафте ВТИ /WTI/ поскупели су на њујоршкој трговачкој берзи /NYMEX/ за 3,59 долара, те цена износи 118,66 долара по барелу.
У петак је нафта ВТИ поскупела за 0,9 одсто, на 115,07 долара по барелу, наводе економски портали.
На састанку лидера ЕУ 27 у Бриселу постигнут договор о забрани извоза руске нафте.
- Ово се одмах односи на више од две трећине узвоза нафте из Русије, чиме се прекида значајан извор финансирања руске војне машинерије - написао је Мишел на Твитеру.
Председник Европског савета додао је да ће се притисак на Русију наставити до завршеткa рата у Украјини и да шести пакет ЕУ санкција укључује и укидање СВИФТ (SWIFT) трансакција са највећом руском Сбербанком, забрану емитовања програма још три медија у државном руском власништву и санкционисање особа "одговорних за ратне злочине у Украјини".
БОНУС ВИДЕО: ПОГЛЕДАЈТЕ ДЕЈСТВО РУСКЕ АВИЈАЦИЈЕ: Напад на утврђене положаје украјинске војске
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTO
РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар "орешника" и "сармата" може да уништи читав НАТО у Европи
КОМБИНОВАНО лансирање ракетних система „сармат“ и „орешник“ способно је да неутралише целу војну инфраструктуру Северноатлантске алијансе у Европи, рекао је за руске медије Александар Степанов, војни стручњак Института за право и националну безбедност Руске председничке академије за националну економију и јавну управу (РАНХЕГА).
13. 05. 2026. у 12:29
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (0)