АМЕРИКА ТЕСТИРАЛА ХИПЕРСОНИЧНО ОРУЖЈЕ: Тест изведен у суботу - у близини обале код јужне Калифорније
АМЕРИЧКЕ ратне ваздухопловне снаге саопштиле су да су извеле успешан тест хиперсоничног оружја, које лети пет пута брже од брзине звука.
Фото: ЕПА
Тест је изведен у суботу, у близини обале код јужне Калифорније, када је бомбардер Б-52 испалио Оружје за брзи одговор (АRRW), пренео је Ројтерс.
- Након одвајања од авиона, бустер АRRW се покренуо и трајао је колико смо предвидели, достигнувши хиперсоничне брзине пет пута брже од брзине звука - наводи се у саопштењу војске САД.
БОНУС ВИДЕО:
ПОГЛЕДАЈТЕ РУСКЕ ТЕНКОВЕ У АКЦИЈИ: Снимци ДНР приказују нападе на положаје украјинске војске
Препоручујемо
САД ОЧЕКУЈЕ БУРНО ЛЕТО: Протести присталица права на абортус у оквиру “лета беса”
14. 05. 2022. у 23:09
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДРАМА НА НЕБУ: Руски авиони избацили уређаје близу британског носача авиона, хитно дигнути Ф-35
ВЕЛИКА Британија пресрела је два руска авиона након што је преместила носач авиона ка Арктичком кругу ради подршке мисијама НАТО.
06. 07. 2026. у 09:38
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)