РАСПИСАН РЕФЕРЕНДУМ О УЛАСКУ ЈУЖНЕ ОСЕТИЈЕ У РУСИЈУ: Гласачи ће изаћи на биралишта 17. јула

Новости онлајн

13. 05. 2022. у 19:50

ПРЕДСЕДНИК Јужне Осетије Анатолиј Бибилов расписао је референдум о уласку републике у састав Русије за 17. јул, саопштено је на сајту лидера.

РАСПИСАН РЕФЕРЕНДУМ О УЛАСКУ ЈУЖНЕ ОСЕТИЈЕ У РУСИЈУ: Гласачи ће изаћи на биралишта 17. јула

Фото: Википедија/Јавно власништво

Питање на референдуму гласи: „Да ли подржавате уједињење Јужне Осетије и Русије?“.

Како је прецизирано, Бибилов је потписао указ о расписивању референдума руководећи се историјском жељом народа Јужне Осетије да се уједини са Русијом и у складу са чланом 50 Устава Јужне Осетије.

Он је раније изјавио да Осетини, Јужни Осетини сматрају Русију својом историјском отаџбином, те да ће његова земља предузети све правне кораке како би се припојила Руској Федерацији.
(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО:

ПОСЛЕДИЦЕ ЖЕСТОКИХ БОРБИ: Погледајте како изгледа разорени град Попаснаја

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (0)

ПРЕЧИЦА ДО ЕУ ВАЖИ САМО У ДВЕ ДРЖАВЕ: Слаба вајда  од олакшица за улаз и излаз из Шенген-зоне