БРИТАНЦИ НЕ ЖЕЛЕ "У КЛИНЧ" Министар одбране - "Нећемо ући у директан сукоб са Русијом"
ВЕЛИКА Британија неће улазити у директан сукоб са Русијом због Украјине, изјавио је министар одбране Велике Британије Бен Волас.
Фото: Профимедиа
- Наш став је био апсолутно јасан. Нисмо улазили и нећемо улазити у директан сукоб ни са руском војском ни са државом Русијом. О томе сам јасно говорио још на почетку овог сукоба – свиђало се то људима или не, али Украјина није чланица НАТО-а и нећемо слати тамо нашу војску - рекао је Волас за „Вашингтон пост“.
Такође је истакао да је мала вероватноћа да Украјина може да употреби наоружање које јој испоручује Велика Британија за нападе на циљеве унутар Русије.
- Што се тиче британског оружја, прво, нисмо испоручили оружје које би им пружило такву могућност, нисмо им испоручили хеликоптере, авионе или оружје таквог домета, стога тешко да то оружје може бити употребљено ван граница (Украјине) - рекао је Волас, истакавши да Украјина има право на самоодбрану према члану 51 Повеље УН, те да јој савезници и пружају помоћ у том циљу.
БОНУС ВИДЕО:
ВОЈСКА ДНР НА ПРИЛАЗУ АВДЕЈЕВКИ: Преглед напуштених положаја Украјинаца
Препоручујемо
НАЈАВА ОТЦЕПЉЕЊА ОД ВЕЛИКЕ БРИТАНИЈЕ? Партија Шин Фејн први пут освојила највише мандата
07. 05. 2022. у 23:31
БРИТАНИЈА У СТРАХУ: Од краљице само круна - Чарлс држао говор уместо Елизабете
10. 05. 2022. у 20:22
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
МАЂАР ИЗАШАО НА БАЛКОН ДА ПОЗДРАВИ НАРОД: Доживео велики шок и непријатност (ВИДЕО)
АКТУЕЛНИ премијер Мађарске Петер Мађар, доживео је велику непријатност приликом обраћања грађанству.
07. 06. 2026. у 12:19
"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини
ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.
07. 06. 2026. у 13:37
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)