СТРАВИЧНИ ГУБИЦИ УКРАЈИНАЦА Генералштаб ВСУ: Избачено из строја 52.000 војника и официра
У ИНТЕРНИМ подацима дати су губици украјинске стране као резултат специјалне војне операције Оружаних снага РФ од 6. маја 2022.
Фото Танјуг
Оружане снаге Украјине су током дана изгубиле 754 убијене, рањене и заробљене особе. Укупни губици погинулих, рањених и заробљених у Оружаним снагама Украјине, НГУ и Државној граничној служби су преко 52 хиљаде људи.
Изгубљено је девет тенкова, 24 оклопна возила, 15 пољских артиљеријских и минобацачких топова, три ВБР, један систем ПВО великог и средњег домета, 27 возила и специјалних возила, два авиона и 20 беспилотних летелица.
Русија је 24. фебруара започела војну операцију у Украјини. Руски председник Владимир Путин назвао је њен циљ „заштитом људи који су већ осам година били изложени геноциду од стране кијевског режима“.
Како је саопштило Министарство одбране Русије, од 25. марта Оружане снаге Русије су извршиле главне задатке прве етапе специјалне операције – значајно су смањиле борбени потенцијал Украјине. Главни циљ руског војног ресора је ослобођење Донбаса.
БОНУС ВИДЕО - СНИМАК ИЗ МАРИУПОЉА: Нацисти "Азова" пуцали на руски тенк Т-72
Препоручујемо
КРИЗА У АУСТРИЈИ: Свако осмо домаћинство више не може да плати струју и гас
06. 05. 2022. у 10:17
РАТ У УКРАЈИНИ: Придњестровље ће остати неутрално у сукобу у Украјини, Бајден шаље оружје (ВИДЕО)
06. 05. 2022. у 07:31 >> 23:55
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (2)