БЕЗБЕДНОСНА СИТУАЦИЈА СЕ ПОБОЉШАВА: Мађарска вратила амбасаду у Кијев

МАЂАРСКА је вратила своју амбасаду у Кијев из Лавова пошто се безбедносна ситуација у украјинској престоници побољшава, рекао је данас мађарски министар спољних послова.

БЕЗБЕДНОСНА СИТУАЦИЈА СЕ ПОБОЉШАВА: Мађарска вратила амбасаду у Кијев

Foto: Andrii Nesterenko

Он је у видео поруци на Фејсбуку навео да је овај корак предузет током викенда и да амбасада у Кијеву већ ради, преноси Ројтерс.

Више земаља преселило је особље својих амбасада из Кијева у Лавов, на почетку руске војне операције у Украјини.

Отправница послова амбасаде САД у Украјини такође је данас саопштила да постоји могућност да америчка амбасада до краја маја поново буде отворена у Кијеву.

БОНУС ВИДЕО: 

ЛАНСИРАЊЕ "КАЛИБРА": Руси објавили снимак удара на украјинске положаје

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РУСИ О НАПАДУ НА ПРАВОСЛАВНУ СВЕТИЊУ: Амерички патриот погодио Кијевско-печерску лавру

РУСИ О НАПАДУ НА ПРАВОСЛАВНУ СВЕТИЊУ: Амерички "патриот" погодио Кијевско-печерску лавру

МИНИСТАРСТВО одбране Русије тврди да је Кијевско-печерска лавра погођена ракетним системом противваздушне одбране "патриот" америчке производње, наводећи да би један од разлога за то могло да буде слање Украјини тих ракета којима је истекао рок коришћења.

15. 06. 2026. у 10:10

Коментари (0)

ОВО И ОНО НА ДОРЋОЛУ: Матија Бећковић на сцени театра хуманости Фондације Mozzart